fbpx

Kim jestem

Dr n. med. Aleksandra Szczepanek-Grettka.
Specjalista dermatolog-wenerolog dzieci i dorosłych.

Dermatolog Katowice - Dr n. med. Aleksandra Szczepanek-GrettkaMoją pasją od ponad 20 lat jest leczenie dzieci. Dermatologia dziecięca jest specjalizacją trudną i niszową, ze względu zarówno na różnice w budowie skóry dzieci, inny obraz choroby oraz ustalenie odpowiedniego do wieku leczenia. Wieloletnia praktyka, wynikająca z codziennej pracy zarówno w szpitalu jak i w przychodni oraz gabinetach, jest bardzo istotna i pomaga mi w szybkiej diagnostyce i właściwym leczeniu małych pacjentów.

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach w 1992 roku. Już w czasie studiów interesowałam się dermatologią – byłam członkiem Studenckiego Towarzystwa Naukowego ŚAM Koła przy Katedrze i Klinice Dermatologii w Katowicach.
W 1996 r.  zdałam egzamin na pierwszy stopień specjalizacji, a w 2000 roku uzyskałam tytuł specjalisty z zakresu dermatologii i wenerologii.

W 1999 r. nadano mi stopień doktora nauk medycznych po obronie pracy doktorskiej pt ” Znamiona, stany przednowotworowe, nowotwory łagodne i złośliwe małżowin usznych – analiza występowania oraz metod i wyników leczenia”.

W trakcie kariery zawodowej pracowałam w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach, Szpitalu im. St. Leszczyńskiego w Katowicach, Klinice Dermatologii ŚAM w Katowicach.

Od 2000 r. do teraz pracuję jako starszy asystent Oddziału Dermatologicznego Dziecięcego i Przyszpitalnej Poradni Dermatologicznej Dziecięcej w KCO. Od 2006 r. pełnię funkcję zastępcy Zarządzającego Kontraktem i Oddziałem Dermatologicznym Dziecięcym.
Od 2004 r. ponadto prowadzę Indywidualną Specjalistyczną Praktykę Lekarską w Katowicach.
Do 2015 r. współpracowałam z NZOZ Pro Familia w Katowicach, a od 2015 r. rozpoczęłam współpracę z Polmed w Katowicach.

Co roku poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w kursach, szkoleniach i kongresach w Polsce i za granicą. Mam w swoim dorobku naukowym publikacje w czasopismach naukowych i wystąpienia na kongresach.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych.
Szkolę pacjentów i ich rodziny w zakresie postępowania po rozpoznaniu alergii – szkoła atopii i w zakresie chorób pęcherzowych skóry – Towarzystwo DEBRA.

Oprócz tego prowadziłam działalność dydaktyczną w Policealnej Szkole Zawodowej w Katowicach w zakresie dermatologii w latach 2001 r. – 2006 r. oraz z przedmiotu medycyna estetyczna w zakresie kosmetologii z elementami medycyny estetycznej – Wydział Farmaceutyczny SUM w Katowicach w okresie 2011 r. – 2012 r.

W roku 2022 zostałam zgłoszona przez pacjentów do nagrody Dermatolog Roku w Plebiscycie Medycznym HIPOKRATES.

 

Bardzo dziękuję za nominację i okazane mi zaufanie. Pozdrawiam serdecznie wszystkich Pacjentów.
Aleksandra Szczepanek-Grettka